Loading...
Start a new Travel Blog! Blogabond Home Maps People Photos My Stuff

16.6.2009

Echtenerbrug, Netherlands


Dnes ráno nás probudilo bubnování deště do kajuty.
Naštěstí to netrvalo dlouho a do našeho vyplutí již pršet přestalo a k večeru již hezky svítilo sluníčko, jen nikdy neustávající vítr kazí v podstatě letní odpoledne. Nicméně jak jsme již pochopili, to je tu ale v podstatě standard.

Podle itineráře nás čekala dlouhá trasa. Přesto, že jsme vyrazili poměrně brzy, tak se to nedalo stihnout. Proto končíme již ve vesničce Echtenerbrug, kde si vychutnáváme další jeden úchvatný západ slunce.

Před tím jsme si ale vyzkoušeli, jak donutit samoobslužný zdvihací most, aby nám uhnul (musel nám rukama nohama napovědět děda, který seděl opodál na lavičce).
Při parkování před jiným mostem jsme pro změnu zjistili, že parkujeme někomu na zahradě. Zjistili jsme to poté, co k nám nějaký pán přišel, zeptal se, odkud jsme, a když zjistil, že jsme beznadějní suchozemci z Čech, tak jen řekl, abychom si to převázali trochu lépe:)
Friesland je zemědělská země (co taky jiného mají na takové rovině dělat, než farmařit, že?). Celou cestu sledujeme nejrůznější zvířátka a ptáky. Někteří z nich jsou tak drzí, že nám skáčou při večeři po stole (ptáčci – ne koně, krávy ani ovce:).

Jediná nepříjemnost, která nás dnes potkala, se týká pro změnu naší lodičky. Nějak povoluje kormidlo, takže již není tak citlivé, jako na začátku. Udržet ji v rovině teď znamená pořádné kroucení kormidlem a neustálou pozornost. Ale nakonec se na to zvyknout dá. Doufejme jen, že se to nezhorší – jinak jim tu loď přivezeme zpět po kouskách.


permalink written by  helebart on June 16, 2009 from Echtenerbrug, Netherlands
from the travel blog: Holandsko na lodi a další zastávky (Helásek & Vašek)
Send a Compliment


comment on this...
Previous: 15.6.2009 Next: 17.6.2009

trip feed
author feed
trip kml
author kml

   

Blogabond v2.40.58.80 © 2020 Expat Software Consulting Services about : press : rss : privacy
View as Map View as Satellite Imagery View as Map with Satellite Imagery Show/Hide Info Labels Zoom Out Zoom In Zoom Out Zoom In
find city: