Loading...
Start a new Travel Blog! Blogabond Home Maps People Photos My Stuff

17.6.2009

Sloten, Netherlands


Dnes se hned po snídani mažeme krémem na opalování, abychom se nespálili. Později se ukáže, že naše obava byla zbytečná. Na druhou stranu nepršelo, takže si nemůžeme stěžovat.

Krátce se zastavujeme v městečku Sloten. Je to jedno z 11 Frieských městeček, která jsou asi historicky nějak významná. Asi tím, že vůbec existovala. Musíme ale uznat, že tu je hezky a smažené krevetky v přístavním bistru jsme zhltli během chviličky. Nechybí ani klasický větrný mlýn a kupodivu i náznaky jakéhosi „opevnění“. Kdesi jsme četli, že tak mohl vypadat Amsterdam, než se stal velkým. No nevím – to muselo být opravdu, ale opravdu hodně dávno...

Pro velký úspěch z pondělí opakujeme grilování. Jednak to vyjde pořád nejlevněji (překvapilo nás, o kolik dražší pro nás západ pořád ještě je) ale hlavně - je to výýýbornýýý a navíc u toho můžeme jen tak odpočívat. Jediná nevýhoda je, že nás neustávající vítr tak vyfoukal, že jsme dokonce museli v lodi najít topení. A světe div se – fungovalo. A parádně, všechna čest. Klidně bychom si mohli udělat z lodi saunu. To, že byla vevnitř trochu cítit nafta, jsme vůbec neřešili. Nejsme malicherní ;-)
Díky topení jsme se rozehřáli natolik, že jsme při cyklovýletu po městečku Heeg, kde jsme zaparkovali na noc, dostali hroznou chuť na mojito. Bohužel buď jsme jeho název neuměli správně zachrochtat, nebo ho prostě neznají (pardon, jedna slečna v baru ho znala z televizní reklamy, ale neměla mátu). Po obejití několika podniků nám to už bylo blbý, takže jsme nakonec skončili s ginem a tonikem. Což ale rozhodně nebylo k zahození. Tak jako celý den.


permalink written by  helebart on June 17, 2009 from Sloten, Netherlands
from the travel blog: Holandsko na lodi a další zastávky (Helásek & Vašek)
Send a Compliment


comment on this...
Previous: 16.6.2009 Next: 18.6.2009

trip feed
author feed
trip kml
author kml

   

Blogabond v2.40.58.80 © 2020 Expat Software Consulting Services about : press : rss : privacy
View as Map View as Satellite Imagery View as Map with Satellite Imagery Show/Hide Info Labels Zoom Out Zoom In Zoom Out Zoom In
find city: