Loading...
Start a new Travel Blog! Blogabond Home Maps People Photos My Stuff

19.6.2009

Sneek, Netherlands


Ráno nám mění naše původní plány silný vítr a správce maríny. Plánovaná trasa totiž vede přes Iljsmersee, což je v podstatě již záliv Severského moře přehrazený ochranou stavbou Nizozemí proti zatopení, takže z něj udělali takové slané jezero. Podle toho se ale i chová a při takto silném větru by to pro naši kocábku bylo prý již na hraně. Takže změna plánu, jedeme zpět po vlastní stopě ze včerejška. Vašek je zklamaný, Helča si viditelně oddychla.
Cestou trochu prší, což je poprvé, co mokneme přes den. Řídíme proto zevnitř kabiny, takže nám to je v podstatě jedno. Pouze už nemáme chuť někam si zajíždět a tak jedeme v podstatě přímou cestou do Sneeku (krom obědové zastávky kvůli čekání na otevření mostu), abychom vrátili loď.


Nakonec to časově vychází úplně přesně, jak jsme potřebovali. Ještě zde okukujeme menší plachetnice, abychom věděli, co si půjčíme příště a pak dáváme poslední „ahoy“ naší lodi a domovské maríně.

Vyrážíme totiž oplatit našim pondělním návštěvníkům jejich návštěvu na lodi (příště si asi dají pozor:) – k Rogierovi do Vlaardigenu (kde později přespíme) a k Yoerimu (a Viktorii) do Rotterdamu na ruskou večeři.

Aby to bylo spravedlivé a Eelko nepřišel zkrátka, tak si jdeme chvilku po půlnoci dát ještě mojito k němu do práce – do klubu, kde hraje. Bohužel to vypadá, že i tady mojito znají jen z TV a navíc pouštěnou hudbu my neznáme vůbec (jsme na ni moc staří), takže brzy zařazujeme zpátečku a jdeme k Rogieremu na nafukovací (skoro-vodní) postel. Minimálně se při každém pohybu na ní stejným způsobem rozhoupe.


permalink written by  helebart on June 19, 2009 from Sneek, Netherlands
from the travel blog: Holandsko na lodi a další zastávky (Helásek & Vašek)
Send a Compliment


comment on this...
Previous: 18.6.2009 Next: 20.6.2009

trip feed
author feed
trip kml
author kml

   

Blogabond v2.40.58.80 © 2020 Expat Software Consulting Services about : press : rss : privacy
View as Map View as Satellite Imagery View as Map with Satellite Imagery Show/Hide Info Labels Zoom Out Zoom In Zoom Out Zoom In
find city: